3 September, Donnerstag
11:00
Betschart/Eiholzer (SUI)
vs.
Moreira/Bieli Jorge (BRA)
Live
11:45
Goricanec/Hüberli (SUI)
vs.
Egger/Leeman (SUI)
Live
14:00
Betz/Seghers (SUI)
vs.
Caluori/Guerra Arias- Schmocker (SUI)
18:30
Forrer/Verge-Depre (SUI)
vs.
Graessli/Sciarini (SUI)
12:00
Saitama Seibu Lions
vs.
Fukuoka Softbank Hawks
Live
12:30
Hokkaido Nippon-Ham Fighters
vs.
Chiba Lotte Marines
Live
12:00
Slowenien
vs.
Slowakei
Live
17:00
Italien
vs.
Niederlande
18:00
Israel
vs.
Montenegro
20:00
Portugal
vs.
Schweiz
12:00
Chunichi Dragons
vs.
Yokohama Dena Baystars
Live
12:00
Hanshin Tigers
vs.
Hiroshima Toyo Carp
Live
12:30
Heidrich/Kissling, G. (SUI)
vs.
Metral/Zandbergen (SUI)
Live
13:15
Kovatsch/Kissling, J. (SUI)
vs.
Chevallier/Krattiger (SUI)
Live
12:30
Hanwha Eagles
vs.
Nexen Heroes
Live
12:30
LG Twins
vs.
KT Wiz
Live
12:30
NC Dinos
vs.
Doosan Bears
Live
12:30
SK Wyverns
vs.
Samsung Lions
Live
12:30
KIA Tigers
vs.
Lotte Giants
Live
12:45
Brisbane Broncos
vs.
Melbourne Storm
Live
13:00
CSK VVS Samara
vs.
HC Mordovia Saransk
Live
17:00
Dynamo Balashikha
vs.
Khimik Voskresensk
18:00
HC Plzen
vs.
HC Mlada Boleslav
18:00
HC Tambov
vs.
Slavutich Smolensk
18:30
Jukurit
vs.
JYP-Akatemia
18:30
HC Motor Ceske Budejovice
vs.
HC Dukla Jihlava
19:00
HK Jestrabi Prostejov
vs.
Salith Sumperk
13:35
Lamigo Monkeys
vs.
Eda Rhinos
Live
13:35
Uni-President Lions
vs.
Brother Elephants
Live
15:00
Philippinen
vs.
Republik der Malediven
15:30
Thailand
vs.
Afghanistan
16:00
England
vs.
Australien
16:00
Dynamo Kirow
vs.
Volga Olimpiets
16:30
FK Lada Togliatti
vs.
FK Wolga Uljanowsk
18:00
Neftek. Nizhnekamsk
vs.
Khimik Dzerzhinsk
17:00
Italien
vs.
Deutschland
19:00
Schweiz
vs.
Polen
17:00
Polen
vs.
Georgien
17:00
Schweden
vs.
Rumänien
17:00
Niederlande
vs.
England
18:00
Schweden
vs.
Norwegen
18:00
Portugal
vs.
Slowakei
18:00
BK Opava
vs.
Atomeromu SE
18:30
FC Haka Valkeakoski
vs.
PK 35
18:30
Tallinna FC Levadia II
vs.
JK Tallinna Kalev
19:00
TSV 1860 München
vs.
FC Wacker Innsbruck
20:00
VfB 03 Hilden
vs.
Fortuna Düsseldorf
20:00
SSV Jahn Regensburg
vs.
FC Bayern München
20:00
AC Mantova
vs.
AC Milan
19:00
Würzburger FV
vs.
VFB Eichstätt
19:00
Aserbaidschan
vs.
Kroatien
21:45
Bulgarien
vs.
Norwegen
21:45
Italien
vs.
Malta
19:00
Deutschland
vs.
Dänemark
19:00
Larissa/Talita (BRA)
vs.
Vieira/Nunes (BRA)
19:00
Fopma/Hochevar (USA)
vs.
McGuire/Dowdy (USA)
19:00
Wang/Yue (CHN)
vs.
Mersmann/Schneider (GER)
19:00
Juliana/Antonelli (BRA)
vs.
Ana Patricia/Renata (BRA)
19:00
Laboureur/Sude (GER)
vs.
Schwaiger S./Hansel (AUT)
19:00
Meppelink/Van Iersel (NED)
vs.
Y.Y. Ma/X. Y. Xia (CHN)
20:00
Agatha/Barbara (BRA)
vs.
Pauline/Paula Hoffmann (BRA)
20:00
Broder/Valjas (CAN)
vs.
Summer/Carico (USA)
20:00
Lima/Fernanda (BRA)
vs.
Josi/Leao (BRA)
20:00
Walsh/Ross (USA)
vs.
Momoli/Cicolari (ITA)
19:00
Inti Gas Deportes
vs.
Real Garcilaso
21:15
Alianza Atletico
vs.
Universitario de Deportes
23:30
CC Deportivo Municipal
vs.
Juan Aurich de Chiclayo
19:00
Israel
vs.
Türkei
19:00
Griechenland
vs.
Ungarn
20:00
Kalmar AIK FK
vs.
Nybro IF
20:10
Minnesota Twins
vs.
Chicago White Sox
20:15
Cocodrilos de Matanzas
vs.
Indios de Guantanamo
20:15
Elefantes de Cienfuegos
vs.
Vegueros de Pinar del Rio
20:15
Gallos de Sancti Spiritus
vs.
Cazadores de Artemisa
20:15
Lenadores de las Tunas
vs.
Avispas de Santiago de Cuba
20:15
Leones de Industriales
vs.
Pineros de Isla de la Juventud
20:15
Naranjas de Villa Clara
vs.
Cachorros de Holguin
20:15
Potros de Granma
vs.
Huracanes de Mayabeque
20:15
Tigres de Ciego de Avila
vs.
Tinajones de Camaguey
20:30
Kopparbergs/Göteborg
vs.
Vittsjo Gik
21:00
Alison/Bruno Schmidt (BRA)
vs.
Marcio Araujo/Luciano (BRA)
21:00
Fuchs/Windscheif (GER)
vs.
Kunert/Dressler (AUT)
21:00
Fañe/Henriquez (VEN)
vs.
Dearing/May (CAN)
21:00
Samoilovs/Smedins J. (LAT)
vs.
Durant/Soderberg (AUS)
21:00
Ranghieri/Carambula (ITA)
vs.
O´Gorman/Pedlow (CAN)
21:00
Emanuel/Ricardo (BRA)
vs.
Ramon Gomes/Lipe (BRA)
22:00
Pedro Solberg/Evandro (BRA)
vs.
Cunha/Alliso (BRA)
22:00
Flüggen/Böckermann (GER)
vs.
De Paula/Hevaldo (BRA)
22:00
Grimalt/Grimalt (CHI)
vs.
Capogrosso/Mehamed (ARG)
22:00
Virgen/Ontiveros (MEX)
vs.
Azaad/Aulisi (ARG)
21:45
England
vs.
USA
21:45
AS Beziers Herault
vs.
Lyon OU
21:45
Tschechische Republik
vs.
Kasachstan
21:45
Türkei
vs.
Lettland
21:45
Niederlande
vs.
Island
21:45
Zypern
vs.
Wales
21:45
Belgien
vs.
Bosnien Herzegowina
21:45
Israel
vs.
Andorra
22:30
Tucanes FC
vs.
Dep. La Guaira
4 September, Freitag
00:00
Liliana/Baquerizo (ESP)
vs.
Eduarda/Elize Maia (BRA)

Top competitions

Stats