21 Dezember, Sonntag
08:00
Sydney FC
vs.
Wellington Phoenix FC
Live
10:00
Shanxi Dragons
vs.
Xinjiang Tigers
Live
10:00
Foshan Longlions
vs.
Jiangsu Tongxi
Live
13:35
Shandong Gold
vs.
Guandong Southern Tigers
13:35
Sichuan Jin Qiang
vs.
Tianjin Rong Gang
13:35
Zhejiang Guangsha Lions
vs.
Shanghai Sharks
13:35
Chongqing Fly Dragons
vs.
Liaoning Scale Industry
13:35
Jilin Northeast Tigers
vs.
Bayi Army Rocket
13:35
Fujian Quanzhou Bank
vs.
Jiangsu Zhongtian Steel
13:35
Beijing Jinyu
vs.
Zhejiang Chouzhou Bank
13:35
Qingdao Double Stars
vs.
Dongguan Marco Polo
10:10
Sydney Thunder
vs.
Brisbane Heat
Live
10:30
Hirscher, Marcel
vs.
Ligety, Ted
10:30
Fanara, Thomas
vs.
Muffat Jeandet, Victor
10:30
Ligety, Ted
vs.
Hirscher, Marcel
10:30
Dopfer, Fritz
vs.
Pinturault, Alexis
10:30
Raich, Benjamin
vs.
Neureuther, Felix
10:30
Jansrud, Kjetil
vs.
Faivre, Mathieu
10:30
Haugen, Leif Kristian
vs.
Nani, Roberto
11:00
BC Astana
vs.
BC Tsmoki-Minsk
14:10
Enisej Krasnojarsk
vs.
Cez Basket Nymburk
15:00
BC Nizhny Novgorod
vs.
ZSKA Moskau
16:00
Avtodor Saratov
vs.
BC Krasnye Krylya Samara
17:00
BC Zenit St. Petersburg
vs.
Krasny Oktyabr
11:00
Talk N Text Tropang
vs.
San Miguel Beermen
11:30
Görgl, Elisabeth
vs.
Weirather, Tina
11:30
Hosp, Nicole
vs.
Kling, Kajsa
11:30
Maze, Tina
vs.
Gut, Lara
11:30
Fenninger, Anna
vs.
Rebensburg, Viktoria
11:30
SSK Talent 90 Plzen
vs.
Tatran Litovel
12:00
Irbis Kazan
vs.
Olympia Kirovo-Chepetsk
14:00
Tyumenskiy Legion
vs.
Mamonty Yugry Khanty Mansiysk
17:00
HK Chelny
vs.
Chaika Nizhny Novgorod
12:30
Mäkäräinen, Kaisa
vs.
Domracheva, Darya
12:30
Semerenko, Valj
vs.
Wierer, Dorothea
12:30
Oberhofer, Karin
vs.
Crawford, Rosanna
12:30
Chai B / Hong W
vs.
Lee Y D / Yoo Y S
13:00
Maliye Milli Piyango
vs.
Torul Genclik
13:00
Istanbul B Sehir Belediyesi
vs.
Besiktas
15:00
Ziraat Bankasi
vs.
Halkbank Ankara
15:30
Inegol Belediyespor
vs.
Fenerbahce Grundig Istanbul
16:00
Galatasaray Istanbul
vs.
Palandoken BLD
13:00
Narukerä
vs.
WP-35
16:00
Botnia 96
vs.
OLS
13:00
Matsutomo M / Takahashi A
vs.
Tian Q / Zhao Y
13:30
Chen, Long
vs.
Vittinghus, Hans-Kristian
13:30
Pol Sassari Torres
vs.
US Cremonese
15:30
Alessandria Calcio
vs.
AC Renate
15:30
AC Arezzo
vs.
Novara Calcio
17:00
Bassano Virtus
vs.
AC Monza Brianza 1912
19:00
AC Pavia
vs.
Calcio Como
14:00
Besiktas Cola Turka
vs.
Tarsus Belediye Spor
14:00
Adana Botas
vs.
Osmaniye Genclik
14:00
Orduspor
vs.
Canik Belediyesi
16:30
Homend Antakya
vs.
Istanbul Universitesi
18:30
Galatasaray Istanbul
vs.
Fenerbahce SK
14:00
Tai, Tzu Ying
vs.
Sung, JI Hyun
14:00
Toros Neftekamsk
vs.
Izhstal Izhevsk
16:00
HK Sarov
vs.
Kazzink-Torpedo
16:00
THC Tver
vs.
Ariada-Akpars Volzhsk
16:00
HK Ryazan
vs.
Ermak Angarsk
16:00
Kuban Krasnodar
vs.
Neftyanik Almetyevsk
14:15
IFK Kungälv
vs.
Kalix Bandy
18:00
Tillberga BK Västeräs
vs.
Bollnas GIF
14:30
Zhang N / Zhao Y
vs.
Liu C / Bao Y
14:30
Fourcade, Martin
vs.
Svendsen, Emil Hegle
14:30
Shipulin, Anton
vs.
Landertinger, Dominik
14:30
Fak, Jakov
vs.
Moravec, Ondrej
14:30
Boe, Johannes Thingnes
vs.
Garanichev, Evgeniy
14:30
Boe, Tarjei
vs.
Garanichev, Evgeniy
14:30
Schempp, Simon
vs.
Lindström, Fredrik
14:30
Malyshko, Dmitry
vs.
Slesingr, Michal
14:40
Nicholson, Paul
vs.
van de Pas, Benito
16:15
Koltsov, Boris
vs.
Muratmatsu, Haruki
17:00
Webster, Mark
vs.
Meulenkamp, Ron
18:00
Winstanley, Dean
vs.
Jones, Wayne
21:10
Huybrechts, Kim
vs.
Mansell, Michael
22:15
Haavisto, Jani
vs.
Michael, John
23:00
Chisnall, Dave
vs.
de Vreede, Ryan
15:00
Anagennisi Karditsas FC
vs.
Agrotikos Asteras FC
15:00
APS Zakynthos
vs.
Apollon Kalamarias
16:00
Iraklis 1908
vs.
Lamia
15:00
Molde HK
vs.
Raelingen
15:00
Ermionidas
vs.
Kallithea FC Athen
18:00
AEK Athen FC
vs.
Iraklis Psachnon
15:00
Önnereds HK
vs.
Redbergslids IK
17:30
HK Drott
vs.
Lugi HF
15:15
Happee
vs.
Salba
17:00
SSV Helsinki
vs.
SPV
18:00
Classic Tampere
vs.
Espoon Oilers
18:30
OLS Oulu
vs.
TPS
15:15
BK Heid
vs.
HK Aranäs
15:30
Amiternina Scoppito
vs.
S. Nicolò calcio Teramo
15:30
Jesina Calcio
vs.
Unione Sportiva Fermana
15:30
Olympia Agnonese
vs.
Maceratese
15:30
Fano Calcio
vs.
Calcio Chieti
15:30
Citta Di Giulianova
vs.
Castelfidardo
15:30
Civitanovese
vs.
Citta DI Campobasso
15:30
Sambenedettese
vs.
Recanatese
15:30
Sancolombano
vs.
Argentina S.r.l.
15:30
Lavagnese
vs.
Caronnese
15:30
Acqui Calcio 1911 Srl
vs.
Associazione Calcio Bra
15:30
Sporting Bellinzago
vs.
ASD Pro Settimo & Eureka
15:30
Derthona
vs.
Rapallobogliasco
15:30
Chieri 1955
vs.
Sestri Levante
15:30
Vado FC
vs.
ASD Oltrepovoghera
15:30
Rende
vs.
Due Torri
15:30
Tiger
vs.
Battipagliese
15:30
ASD Hinterreggio
vs.
Sorrento Calcio 1945
15:30
Nerostellati Frattese
vs.
Roccella
15:30
Nuova Gioiese
vs.
Leonfortese
15:30
Real Marcianise
vs.
Akragas
15:30
AS Pomigliano
vs.
AC Monopoli
15:30
Atletico Puteolana
vs.
Taranto Sport
15:30
Bisceglie
vs.
Fidelis Andria 1928
15:30
FB Brindisi
vs.
US Arzanese
15:30
SS Cavese
vs.
Potenza SC
15:30
Francavilla
vs.
Polisportiva Sarnese
15:30
Gelbison Vallo D L
vs.
Grottaglie
17:00
Manfredonia Calcio
vs.
San Severo
15:30
FC Aprilia
vs.
Budoni
15:30
Fondi Calcio
vs.
Viterbese
15:30
Olbia Calcio
vs.
Arzachena
15:30
Ostia Mare
vs.
Cynthia
15:30
San Cesareo
vs.
Lupa Castelli Romani
15:30
Abano Calcio Srl
vs.
Fortis Juventus
15:30
Fiorenzuola
vs.
Ribelle
15:30
Mezzolara
vs.
Castelfranco
15:30
Imolese Calcio
vs.
Thermal Abano Teolo
15:30
Bellaria
vs.
San Paolo Padova
15:30
AC Formigine
vs.
Porto Tolle
15:30
Correggese
vs.
Rimini Calcio
15:30
Comunale Fontanafredda
vs.
Triestina Calcio
15:30
Giorgione Calcio
vs.
Montebelluna
15:30
Belluno
vs.
FC Union Pro Ssdarl
15:30
Legnago
vs.
Sacilese Calcio
15:30
Union Arzignanochiampo
vs.
Polisportiva Tamai
15:30
Dro Calcio
vs.
Kras Repen
15:30
AC Castellana
vs.
Olginatese
15:30
USD Caravaggio
vs.
Ciserano
15:30
Seregno Calcio
vs.
FC Castiglione
15:30
Vecomp Verona
vs.
Villafranca
15:30
San Pietro
vs.
AC Pro Sesto
15:30
Sondrio Calcio
vs.
Caratese
15:30
Aurora Seriate
vs.
Ciliverghe Mazzano
15:30
Calcio Lecco
vs.
US Pergolettese
15:30
USC Münster
vs.
SC Potsdam
16:00
VCO Berlin
vs.
Volleystars Thüringen
15:30
IBF Göteborg
vs.
Jönköpings IK
18:00
FBC Kalmarsund
vs.
Malmö FBC
15:30
VF Colligiana
vs.
Casacastalda
15:30
Sangiovannivaldarno
vs.
Pianese
15:30
US Gavorrano
vs.
Robur Siena
15:30
Villabiagio
vs.
FC Rieti
15:30
Foligno Calcio
vs.
Ponsacco 1920 Ssd
15:30
Virtus Flaminia
vs.
US Poggibonsi
15:30
Baroka FC
vs.
Royal Eagles
15:45
PGE Skra Belchatow
vs.
Jastrzebski Wegiel KS
16:00
SBS Ostrava
vs.
USK Praha
16:00
Neman Grodno
vs.
HK Mogilev
16:00
Franca SP
vs.
Bauru SP
16:30
Schweden
vs.
Montenegro
19:00
Norwegen
vs.
Spanien
16:30
Basket Landes
vs.
SAS Toulouse Metropole Basket
17:00
Valepa
vs.
Team Lakkapää
17:00
Tiikerit
vs.
Etta
17:30
Sarkat Volley
vs.
Sampo
17:00
IBK Dalen
vs.
Karlstad IBF
17:00
IBF Falun
vs.
Ronnby IBK
17:00
Basket Gdynia
vs.
Wisla Krakow
18:00
Basket Konin
vs.
Kssse Azs Pwsz Gorzow
18:00
Artego Bydgoszcz
vs.
ROW Rybnik
17:00
Bulldogs Brno
vs.
Sokol Kral Vinohrady
18:00
FBC Ostrava
vs.
Panthers Otrokovice
18:00
AC Sparta Prag
vs.
1. SC WOOW Vitkovice
18:00
Sokol Pardubice
vs.
TJ JM Chodov
19:00
FBS Bohemians
vs.
FBK Sokol Mlada Boleslav
19:00
Tatran Omlux Stresovice
vs.
FBC Liberec
17:00
Starwings Basket
vs.
Ensa Union Neuchatel
17:00
Lions de Geneve
vs.
Basket Club Boncourt
17:00
Sam Basket Massagno
vs.
Benetton Freiburg Olympic
17:00
BBC Monthey
vs.
Lugano Tigers
17:00
HC Dukla Jihlava
vs.
HC AZ Havirov 2010
17:30
Tigers Langnau
vs.
UHC Thun
18:00
Kloten-Bülach Jets
vs.
SV Wiler Ersigen
18:00
KK Cedevita Zagreb
vs.
BC Szolnoki Olaj
20:00
KK Partizan Nis
vs.
KK Buducnost Voli
18:00
HC Thurgau
vs.
SCL Tigers
18:30
HC Ajoie
vs.
HC Red Ice Martigny Verbier
18:30
SC Langenthal
vs.
HC La Chaux-de-Fonds
18:45
EHC Visp
vs.
EHC Olten
18:00
Diatec Trentino
vs.
Casa Modena
19:00
Lube Banca Marche Macerata
vs.
Andreoli Latina
19:00
Tonazzo Padova
vs.
Copra Elior Piacenza
19:00
Sir Safety Perugia
vs.
Vero Volley
19:00
CMC Ravenna
vs.
Exprivia Molfetta
18:00
Star Bulls Rosenheim
vs.
Lausitzer Füchse
18:00
Eispiraten Crimmitschau
vs.
SC Riessersee
18:00
SC Bietigheim/Bissingen
vs.
Kassel Huskies
18:00
Fischtown Pinguins Bremerhaven
vs.
Dresdner Eislöwen
19:30
Löwen Frankfurt
vs.
Heilbronner EC
19:30
EC Bad Nauheim
vs.
Landshut Cannibals
19:30
EV Ravensburg
vs.
ESV Kaufbeuren
18:00
AO Kifisias
vs.
Ethnikos Alexandroupoli
18:30
EC Graz 99ers
vs.
HC TWK Innsbruck Die Haie
18:30
RB Salzburg
vs.
EC VSV
18:30
HC Orli Znojmo
vs.
Sapa Fehervar AV19
18:45
EC Dornbirn
vs.
EV Vienna Capitals
19:45
HCB Südtirol
vs.
EHC Black Wings Linz
19:00
Tonno Callipo Vibo Valentia
vs.
Cassa Rurale Cantu
19:00
Aurispa Alessano
vs.
Caffe Aiello Corigliano
19:00
Atlantide Pallavolo Brescia
vs.
Globo Banca Pop. Frusinate Sora
19:00
Castellana Grotte
vs.
Coserplast Openet Matera
19:00
Polisportiva Tuscania
vs.
Sieco Service Ortona
19:00
Edilesse Cavriago
vs.
B-Chem Potenza Picena
19:00
Volley Soverato
vs.
Obiettivo Risarcimento Vicenza
19:00
Riso Scotti Pavia
vs.
Beng Rovigo
19:00
Lardini Filottrano
vs.
Club Italia
19:00
Polisportiva Hermaea Olbia
vs.
Volksbank Sudtirol Bolzano
19:00
Volalto Caserta
vs.
Delta Informatica Trentino
19:00
Saugella Team Monza
vs.
Bakery Piacenza
19:00
AS Melfi
vs.
FC Matera
19:00
Siden Polski Cukier Torun
vs.
Stelmet Zielona Gora
19:30
PGE Turow Zgorzelec
vs.
Asseco Prokom Gdynia
21:00
Wikana Start Lublin
vs.
AZS Koszalin
19:00
Crvena Zvezda Beograd
vs.
Ribnica Gradevinar
23:30
Montes Claros Volei
vs.
Sada Cruzeiro Volei
19:00
Spar Unigirona
vs.
Univ. de Ferrol
19:00
L.J Volley Modena
vs.
Yamamay Busto Arsizio
19:00
Rebecchi Nordmeccanica Piacenza
vs.
Pomi Casalmaggiore
19:00
Foppapedretti Bergamo
vs.
Volley 2002 Forli
19:00
Robur Tiboni Urbino
vs.
Metalleghe Sanitars Mazzano
20:00
IL Bisonte San Casciano
vs.
Savino Del Bene Scandicci
19:00
VfB Friedrichshafen
vs.
VSG Coburg/Grub
19:00
Azzurro Napoli
vs.
Centrale Latte BS
19:00
Moncada Agrigento
vs.
FMC Ferentino
19:00
Novipiu Casale Monferrato
vs.
Assigeco Banca Popolare di Lodi
19:00
Sigma Barcellona
vs.
Angelico Biella
19:00
Pallacanestro Trieste
vs.
Dinamica Mantova
19:00
Lighthouse Trapani
vs.
Fileni BPA Jesi
19:10
Storvreta IBK
vs.
IBF Falun
19:45
Edinburgh Capitals
vs.
Belfast Giants
20:00
Cardiff Devils
vs.
Nottingham Panthers
20:00
Coventry Blaze
vs.
Fife Flyers
20:00
Hull Stingrays
vs.
Sheffield Steelers
20:30
Dundee Stars
vs.
Braehead Clan
21:00
Banana Boat/Praia Clube
vs.
Maranhao Volei/Cemar
21:00
Federer, Roger
vs.
Wawrinka, Stan
21:00
Mississauga Steelheads
vs.
Sudbury Wolves
21:00
AC Sparta Praha
vs.
Era-Pack Chrudim
23:30
Santiago Wanderers
vs.
Palestino
23:30
Club Sport Emelec
vs.
Barcelona Guayaquil
22 Dezember, Montag
00:00
Wade, James
vs.
Lewis, Jamie
00:30
Independiente Santa Fe
vs.
Independiente Medellin
28 Dezember, Sonntag
03:00
USC Trojans
vs.
Nebraska Cornhuskers
08:00
Wellington Phoenix FC
vs.
Western Sydney Wanderers
18:00
HK 36 Skalica
vs.
HKM Nitra
18:00
HC 05 Banska Bystrica
vs.
HK SKP Poprad
18:00
SHK 37 Piestany
vs.
HKM Zvolen
18:00
MHC Mountfield Martin
vs.
Dukla Trencin
18:00
HC Kosice
vs.
MSHK SKP Zilina
4 Januar, Sonntag
01:00
Evan Dunham (USA)
vs.
Rodrigo Damm (BRA)
01:30
Shawn Jordan (USA)
vs.
Jared Cannonier (USA)
02:00
Marcus Brimage (USA)
vs.
Cody Garbrandt (USA)
02:30
Danny Castillo (USA)
vs.
Paul Felder (USA)
03:00
Hector Lombard (CUB)
vs.
Josh Burkman (USA)
03:30
Kyoji Horiguchi (JPN)
vs.
Louis Gaudinot (USA)
04:00
Brad Tavares (USA)
vs.
Nate Marquardt (USA)
04:30
Donald Cerrone (USA)
vs.
Myles Jury (USA)
05:00
Jon Jones (USA)
vs.
Daniel Cormier (USA)
13:00
CF Getafe
vs.
Rayo Vallecano
18:00
CF Valencia
vs.
Real Madrid
20:00
RCD Espanyol Barcelona
vs.
SD Eibar
22:00
Real Sociedad
vs.
FC Barcelona
15:00
Dover Athletic
vs.
Crystal Palace
15:00
Sunderland AFC
vs.
Leeds United
15:00
Queens Park Rangers
vs.
Sheffield United
17:00
Southampton FC
vs.
Ipswich Town
17:00
Stoke City
vs.
Wrexham FC
17:00
Manchester City
vs.
Sheffield Wednesday
17:00
Aston Villa
vs.
Blackpool FC
17:30
Yeovil Town
vs.
Manchester United
18:00
Chelsea FC
vs.
Watford FC
19:30
Arsenal FC
vs.
Hull City
11 Januar, Sonntag
09:00
Vereinigte Arabische Emirate
vs.
Katar
11:00
Iran
vs.
Bahrain
09:00
Vereinigte Arabische Emirate
vs.
Qatar
11:00
Iran
vs.
Bahrain
15:00
Selby, Mark
vs.
Murphy, Shaun
21:00
Bingham, Stuart
vs.
FU, Marco
1 Februar, Sonntag
05:00
Anderson Silva (BRA)
vs.
Nick Diaz (USA)
1 März, Sonntag
04:30
Ronda Rousey (USA)
vs.
Cat Zingano (USA)
05:00
Chris Weidman (USA)
vs.
Vitor Belfort (BRA)
29 März, Sonntag
19:00
Albanien
vs.
Armenien
19:00
Rumänien
vs.
Färöer Inseln
19:00
Nordirland
vs.
Finnland
21:45
Ungarn
vs.
Griechenland
19:00
Georgien
vs.
Deutschland
19:00
Schottland
vs.
Gibraltar
21:45
Irland
vs.
Polen

Top competitions

Stats