31 August, Sonntag
01:00
America de Mexico
vs.
UNAM Pumas
01:00
Puebla FC
vs.
Atletico Monarcas Morelia
01:30
Huachipato
vs.
Santiago Wanderers
03:00
UANL Tigres
vs.
Jaguares de Chiapas FC
01:30
Aragua FC
vs.
DVO Tachira
02:30
FC Metropolitanos
vs.
Zamora FC
23:00
Olimpia Asuncion
vs.
Cerro Porteno
23:00
Club Sportivo Luqueno
vs.
General Diaz
23:30
Estudiantes de Merida FC
vs.
Deportivo Lara
23:30
Portuguesa FC
vs.
Zulia FC
23:30
Llaneros FC
vs.
Tucanes FC
23:30
Atletico Venezuela
vs.
DVO Anzoategui
23:30
Deportivo Petare
vs.
Carabobo FC
03:00
Ceara CE
vs.
Luverdense MT
07:00
New Zealand Warriors
vs.
Gold Coast Titans
08:00
Manly Sea Eagles
vs.
Penrith Panthers
11:00
Lokomotive Moskau Jugend
vs.
FC Zenit St Petersburg
11:00
Ulsan Hyundai FC
vs.
Pohang Steelers FC
12:00
FC Seoul
vs.
Jeju United FC
13:00
Chunnam Dragons
vs.
Jeonbuk Hyundai Motors
11:15
SR Donaufeld
vs.
SK Rapid Wien II
11:45
SC Condor Hamburg
vs.
USC Paloma
15:00
SV Halstenbek-Rellingen
vs.
SC Vier- und Marschlande
15:00
FC Altona 93
vs.
VFL Pinneberg
15:00
Niendorfer TSV
vs.
HSV Barmbek-Uhlenhorst
12:00
Sevilla FC Atletico
vs.
CD San Roque
13:00
CP Cacereno
vs.
UD Almeria B
12:30
Rayo Vallecano B
vs.
Atletico Madrid B
13:00
UD Las Palmas Atletico
vs.
CD Toledo
13:00
UD Socuellamos CF
vs.
Fuenlabrada CF
13:15
UB Conquense
vs.
CD Guadalajara
19:00
CD Tudelano
vs.
Real Sociedad B
19:00
Barakaldo CF
vs.
Athletic Bilbao B
13:00
FC Porto B
vs.
CD Santa Clara
17:00
SC Olhanense
vs.
Maritimo Funchal B
17:30
SC Beira Mar
vs.
Sporting Lisbon B
18:00
Portimonense SC
vs.
CD Feirense
18:00
CD Aves
vs.
CF Uniao
19:00
CD Tondela
vs.
Academico de Viseu FC
19:00
SC Freamunde
vs.
UD Oliveirense
19:00
Vitoria Guimaraes B
vs.
Clube Oriental de Lisboa
19:00
CD Trofense
vs.
Atletico Clube de Portugal
19:00
Sporting Farense
vs.
Sporting Braga B
19:00
Deportivo Chaves
vs.
Leixoes SC
13:00
Atletico Baleares
vs.
CD Olimpic de Xativa
18:00
UE Olot
vs.
RCD Espanyol Barcelona B
19:00
UE Sant Andreu
vs.
Villarreal CF B
19:30
CF Badalona
vs.
CF Elche B
20:00
Hercules CF
vs.
Huracan Valencia
20:00
Valencia CF Mestalla
vs.
Club Deportivo Eldense
20:30
CE L´Hospitalet
vs.
Gimnastic de Tarragona
21:00
CD Alcoyano
vs.
RCD Mallorca B
22:00
Club Lleida Esportiu
vs.
Real Zaragoza B
13:00
FK Sibir Nowosibirsk
vs.
FC Tom Tomsk
15:00
FK Kolomna
vs.
FK Tosno
16:00
FK Vityaz Podolsk
vs.
FK Baltika Kaliningrad
16:00
FK Metallurg Lipezk
vs.
Khimik Dzerzhinsk
17:00
FK Tekstilshchik Iwanowo
vs.
FK Schinnik Jaroslawl
18:00
FC Swesda Rjasan
vs.
Din. St Petersburg
18:00
Fackel Woronesch
vs.
Wolga Nizhny Novgorod
13:15
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
vs.
GKS Tichy71
13:30
KS Widzew Lodz
vs.
OKS Stomil Olsztyn
18:00
Chojnice
vs.
MKS Dolcan Zabki
18:00
MKS Flota Swinoujscie
vs.
MKS Sandecja Nowy Sacz
20:46
SKS Wigry Suwalki
vs.
GKS Olimpia Grudziadz
14:00
Fremad Amager
vs.
Svebölle BI
14:00
Hvidovre IF
vs.
HIK Hellerup
16:00
Nykobing FC
vs.
Nordvest FC
14:00
Naesby BK II
vs.
Kalundborg GB
14:30
Marstal/Rise
vs.
Otterup B & IK
14:00
Kopparbergs/Göteborg
vs.
Umeaa IK
15:00
Vittsjo Gik
vs.
KIF Örebro
16:00
Kristianstads DFF
vs.
AIK Stockholm
17:00
Eskilstuna United DFF
vs.
Pitea IF
14:30
Beijing Guoan FC
vs.
Harbin Tengyi
14:35
Guizhou R
vs.
FC Changchun Yatai
14:35
FC Hangzhou Lvcheng
vs.
Jiangsu Shuntian
14:45
FC Shanghai Shenhua
vs.
Shanghai SIPG
15:00
Guangzhou Evergrande
vs.
Liaoning Hongyun
15:00
FC Henan Jianye
vs.
Shandong Luneng Taishan FC
14:30
Eintracht Braunschweig
vs.
VfL Bochum
14:30
SV Sandhausen
vs.
FC Ingolstadt 04
14:30
TSV 1860 München
vs.
SV Darmstadt 98
14:30
FSV Budissa Bautzen
vs.
SV Babelsberg
14:30
VFB Auerbach
vs.
Wacker Nordhausen
14:30
TSG Neustrelitz
vs.
VFC Plauen
14:30
Berliner AK 07
vs.
FSV Zwickau
14:30
FC Magdeburg
vs.
ZFC Meuselwitz
14:30
Dundee FC
vs.
Celtic Glasgow
15:00
Flensburg 08
vs.
TSV Schilksee
15:00
SV Eichede
vs.
SV Henstedt-Rhen
15:00
TSG Hoffenheim II
vs.
Wormatia Worms
15:00
SC Freiburg II
vs.
FK Pirmasens
15:00
TUS Koblenz
vs.
SV Waldhof Mannheim
15:00
Næstved BK
vs.
Kolding BK
15:00
Energie Cottbus II
vs.
Dynamo Dresden II
15:00
Einheit Rudolstadt
vs.
FC Erzgebirge Aue II
15:00
Chemnitzer FC II
vs.
SSV Markranstadt
15:00
Lokomotive Leipzig
vs.
SV Schott Jena
15:00
VfL Halle
vs.
FC Eisenach
16:00
RB Leipzig II
vs.
FC Oberlausitz Neugersdorf
15:00
Arminia Bielefeld
vs.
Stuttgarter Kickers
15:00
Stuttgarter Kickers II
vs.
SGV Freiberg
16:00
Karlsruher SC II
vs.
FSV Hollenbach
15:00
TSV Havelse
vs.
ETSV Weiche Flensburg
15:00
FC St. Pauli II
vs.
Eintracht Braunschweig II
15:00
Hamburger SV II
vs.
Hansa Lüneburg
15:00
VFR Neumünster
vs.
Werder Bremen II
15:00
Goslarer SC
vs.
Eintracht Norderstedt
15:00
Ramlösa Södra
vs.
Sävedalens IF
15:00
Malchower SV
vs.
FSV Union Fürstenwalde
15:00
SV Hürtürkel
vs.
SV Waren 09
15:30
Roda JC Kerkrade
vs.
MVV Maastricht
16:00
Eintracht Stadtallendorf
vs.
FC Schwalmstadt
16:00
Ullensaker/Kisa
vs.
Fredrikstad FK
16:00
Viborg FF
vs.
FC Roskilde
16:00
Skive IK
vs.
Brönshöj BK
16:00
HB Köge
vs.
AC Horsens
19:00
Kristiansund BK
vs.
Bryne FK
19:00
Strömmen
vs.
Ham-Kam
19:00
Hödd
vs.
Sandefjord Fotball
19:00
Hönefoss BK
vs.
Baerum
19:00
Alta IF
vs.
Tromsö IL
19:00
Tromsdalen
vs.
Nest-Sotra
16:00
Kvarnsvedens IK
vs.
Konyaspor KIF
16:00
FC Le Mont LS
vs.
Servette FC
16:00
FC Wohlen
vs.
FC Chiasso
16:00
SV Lippstadt 08
vs.
TuS Erndtebruck
16:00
SV Zweckel
vs.
SC Westfalia 04 Herne
16:00
SPVGG Erkenschwick
vs.
Arminia Bielefeld II
16:00
TSG Sprockhövel
vs.
FC Gütersloh
16:00
VfB Hüls
vs.
TUS Ennepetal
16:00
SUS Stadtlohn
vs.
Rot Weiss Ahlen
16:00
SV Westfalia Rhynern
vs.
SC Roland Beckum
16:00
Hennef 05
vs.
FC Kray
18:00
TSV St. Johann
vs.
Eugendorf
16:00
Herd
vs.
Brumunddal
17:00
Raufoss IL
vs.
FK Gjovik-Lyn
16:30
Lilleström SK
vs.
FK Haugesund
19:00
IK Start
vs.
Sogndal IL
19:00
Stabaek IF
vs.
Sandnes ULF
19:00
Viking FK
vs.
Rosenborg BK
20:00
SK Brann
vs.
Molde FK
16:45
Sparta Prag
vs.
FK Baumit Jablonec
18:00
FC Viktoria Plzen
vs.
Dukla Prag
17:00
Torpedo-Belaz
vs.
FC Gomel
17:00
FC Minsk
vs.
FC Belshina Bobruisk
17:00
FC Shakhter Soligorsk
vs.
FC Brest
17:00
FC Neman Grodno
vs.
FC Bate Borisov
17:00
FC Dnepr Mogilev
vs.
Slutsksakhar Slutsk
17:00
FC Naftan Novopolotsk
vs.
FC Dinamo Minsk
17:00
FK Karlskrona
vs.
FC Rosengaard
18:00
BW 90 IF
vs.
Asarums IF FK
17:00
FC Lahti
vs.
FC Inter Turku
18:30
TPS Turku
vs.
Rops Rovaniemi
18:30
IFK Mariehamn
vs.
MyPa Myllykoski
18:30
FF Jaro
vs.
HJK Helsinki
18:30
Kuopio PS
vs.
Seinäjoen JK
18:30
FC Honka
vs.
Vaasa PS
17:00
SV Eberau
vs.
SV Wimpassing
17:00
FCM Targu Mures
vs.
FC Botosani
19:00
AFC Astra Giurgiu
vs.
CS Universitatea Craiova
21:00
FC Petrolul Ploiesti
vs.
CFR Cluj
17:00
Follo
vs.
Kjelsaas
17:00
Kvik-Halden
vs.
Eidsvold Turn
17:00
Wolfsberger AC II
vs.
Union Gurten
17:30
MTK Budapest FC
vs.
Ferencvarosi TC
19:30
FC Györi Eto
vs.
Dunaujvaros Palhalma A. SE
21:30
Diosgyör Vtk
vs.
Debreceni VSC
18:00
FC Gil Vicente
vs.
Maritimo Funchal
19:00
FC Penafiel
vs.
FC Pacos Ferreira
20:00
CD Nacional Madeira
vs.
FC Arouca
20:00
FC Porto
vs.
Moreirense FC
21:00
Benfica Lissabon
vs.
Sporting CP
18:00
Ljungskille SK
vs.
Östers IF
19:20
IFK Värnamo
vs.
Hammarby IF
18:00
Värmbols FC
vs.
Arameiska-Syrianska
18:00
FK Varnsdorf
vs.
FC Fastav Zlin
18:00
1 SC Znojmo
vs.
Mas Taborsko
18:30
FK Banik Most
vs.
FC Graffin Vlasim
18:00
Eintracht Hildesheim
vs.
HC Empor Rostock
18:00
Karlstad BK
vs.
Lerums IS
18:30
Sivasspor
vs.
Gaziantepspor
18:30
Kayseri Erciyesspor
vs.
Trabzonspor
21:00
Fenerbahce
vs.
Kardemir Karabük
19:00
Atalanta Bergamasca Calcio
vs.
Hellas Verona
21:45
Udinese Calcio
vs.
Empoli FC
21:45
US Palermo
vs.
UC Sampdoria
21:45
AC Cesena
vs.
FC Parma
21:45
US Sassuolo Calcio
vs.
Cagliari Calcio
21:45
Genoa CFC
vs.
SSC Napoli
21:45
FC Torino
vs.
Inter Mailand
20:00
HNK Hajduk Split
vs.
NK Dinamo Zagreb
22:00
HNK Rijeka
vs.
NK Zadar
22:00
NK Zagreb
vs.
RNK Split
20:00
UE Llagostera
vs.
CD Leganes
20:00
Sporting Gijon
vs.
Deportiva Ponferradina
20:00
Betis Sevilla
vs.
CD Numancia
22:00
CD Alaves
vs.
Recreativo Huelva
22:00
RCD Mallorca
vs.
Union Deportiva Las Palmas

Top competitions

Stats