19 April, Samstag
02:00 Adirondack Phantoms vs. Bridgeport Sound Tigers
02:00 Grand Rapids Griffins vs. Lake Erie Monsters
02:00 Utica Comets vs. Toronto Marlies
02:05 Binghamton Senators vs. Wilkes-Barre/Scranton Penguins
02:05 Providence Bruins vs. Manchester Monarchs
02:05 Rochester Americans vs. Syracuse Crunch
02:30 Worcester Sharks vs. ST Johns Ice Caps
03:00 Milwaukee Admirals vs. Charlotte Checkers
03:00 Oklahoma City Barons vs. Iowa Wild
03:00 Rockford Icehogs vs. Chicago Wolves
02:00 Toronto Rock vs. Buffalo Bandits
04:00 Brandon Adams (USA) vs. Raymond Gatica (USA)
06:40 Collingwood Magpies vs. North Melbourne Kangaroos
09:40 Sydney Swans vs. Fremantle Dockers
12:40 West Coast Eagles vs. Port Adelaide Power
12:40 Essendon Bombers vs. St Kilda Saints
08:30 FC South Adelaide vs. Croydon Kings
08:30 Campbelltown City vs. Western Strikers
08:30 Adelaide City vs. Cumberland United
08:30 FC West Adelaide vs. Para Hills
08:30 Raiders vs. Metro Stars
08:30 Adelaide Blue Eagles vs. Adelaide Comets
10:00 Canterbury Rams vs. Oceanagold Nuggets
12:00 FC Tom Tomsk vs. Krylja Sowetow Samara
14:30 FC Lokomotiv Moscow vs. RFK Terek Grosny
14:45 Tottenham Hotspur vs. Fulham FC
16:00 Supersport United vs. Bidwest Wits FC
16:00 Platinium Stars FC vs. Golden Arrows
16:30 Airbus UK Broughton vs. Carmarthen Town AFC
17:00 FK Anschi Machatschkala vs. Zenit St. Petersburg
17:00 Aston Villa vs. Southampton FC
17:00 Cardiff City vs. Stoke City
17:00 Newcastle United vs. Swansea City
17:00 West Ham United vs. Crystal Palace
19:00 Moroka Swallows vs. Mamelodi Sundowns
19:30 Chelsea FC vs. Sunderland AFC
14:15 Leicester City vs. Queens Park Rangers
17:00 Dumbarton FC vs. Queen of the South
17:00 Cowdenbeath FC vs. Livingston FC
17:00 Falkirk FC vs. Raith Rovers FC
17:00 Hamilton Academical vs. Alloa Athletic FC
17:00 Greenock Morton FC vs. Dundee FC
17:00 Nottingham Forest vs. Birmingham City
17:00 Watford FC vs. Ipswich Town
17:00 Middlesbrough FC vs. Millwall FC
17:00 Barnsley FC vs. Leeds United
15:00 Greuther Fürth II vs. SV Heimstetten
15:00 Viktoria Aschaffenburg vs. FC Memmingen
15:00 FC Ingolstadt II vs. TSV 1860 Rosenheim
15:00 FC Eintracht Bamberg 2010 vs. FV Illertissen
15:00 SV Schalding-Heining vs. TSV 1860 München II
15:00 Bayern Hof vs. SV Seligenporten
16:00 Oskarshamns AIK vs. IS Halmia
16:00 MFK Kosice vs. Slovan Bratislava
18:30 AS Trencin vs. DAC 1904 Dunajska Streda
18:30 MSK Zilina vs. FC Nitra
20:00 Spartak Myjava vs. FK Senica
16:00 Umeaa FC vs. Dalkurd FF
16:00 Atalanta Bergamasca Calcio vs. Hellas Verona
16:30 Borussia Dortmund vs. FSV Mainz 05
16:30 Eintracht Braunschweig vs. FC Bayern München
16:30 FC Augsburg vs. Hertha BSC Berlin
16:30 SC Freiburg vs. Bor. Mönchengladbach
16:30 Werder Bremen vs. TSG 1899 Hoffenheim
17:30 FK Austria Wien vs. Wolfsberger AC
19:30 Hamburger SV vs. VfL Wolfsburg
20:00 SK Sturm Graz vs. SV Ried
20:00 FC Wacker Innsbruck vs. SC Wiener Neustadt
20:00 FC Admira Wacker Mödling vs. Red Bull Salzburg
17:00 CA Osasuna vs. CF Valencia
19:00 UD Levante vs. CF Getafe
21:00 Real Sociedad vs. RCD Espanyol Barcelona
17:00 Burton Albion vs. Hartlepool United
17:00 Annan Athletic vs. Queens Park FC
17:00 Berwick Rangers vs. East Stirling
17:00 Montrose FC vs. Clyde FC
17:00 Peterhead FC vs. Albion Rovers FC
17:00 Stirling Albion vs. Elgin City
17:00 Portsmouth FC vs. Bristol Rovers
17:00 Airdrieonians vs. East Fife FC
17:00 Forfar Athletic vs. Arbroath FC
17:00 Ayr United vs. Dunfermline Athletic
17:00 Stenhousemuir FC vs. Glasgow Rangers
17:00 Stranraer FC vs. Brechin City FC
19:00 SD Compostela vs. Burgos CF
19:30 Real Aviles vs. Marino Luanco
19:00 RK Metaloplastika vs. Aguas Santas-Milaneza
20:00 Callum Smith (UK) vs. Francois Bastient (FRA)
20:00 Deportivo Cuenca vs. Barcelona Guayaquil
20:00 CD Universidad Catolica vs. Liga Dep Universitaria Quito
21:00 Anthony Crolla (ENG) vs. John Murray (ENG)
22:00 Paris Saint-Germain vs. Olympique Lyon
23:00 Scott Quigg (UK) vs. Tshifhiwa Munyai (RSA)
23:00 Chicago Fire vs. New England Revolution
23:00 Philadelphia Union vs. Houston Dynamo
20 April, Sonntag
00:00 Jordan Mein (CAN) vs. Hernani Perpetuo (BRA)
00:30 Caio Magalhaes (BRA) vs. Luke Zachrich (USA)
00:00 Independiente Jose Teran vs. El Nacional Quito
00:30 Internacional RS vs. Vitoria BA
00:30 Fluminense RJ vs. Figueirense SC

Top competitions

Stats