3 August, Montag
10:00
Brown, Danny
vs.
Breen, Jarrad
11:00
Greenslade, Jason
vs.
Harlow, Greg
12:00
Brown, Danny
vs.
Greenslade, Jason
13:00
Breen, Jarrad
vs.
Harlow, Greg
14:00
Harlow, Greg
vs.
Brown, Danny
15:30
Breen, Jarrad
vs.
Greenslade, Jason
11:30
Iran
vs.
Thailand
11:30
Kasachstan
vs.
Oman
13:30
Pakistan
vs.
Kuwait
13:30
Katar
vs.
Japan
13:30
Südkorea
vs.
Taiwan
15:30
China
vs.
Australien
15:30
Indien
vs.
Sri Lanka
17:30
Bahrain
vs.
Turkmenistan
12:00
Gold Coast Titans
vs.
Parramatta Eels
12:00
FK Mlada Boleslav
vs.
FK Teplice
14:00
AC Sparta Prague
vs.
Dukla Prague
12:00
FK Lutsch-Energija Wladiwostok
vs.
FK Baltika Kaliningrad
12:00
FK Ska-Energija Chabarowsk
vs.
FK Sibir Nowosibirsk
15:00
FK Jenisej Krasnojarsk
vs.
Spartak 2
16:45
FC Tom Tomsk
vs.
Arsenal Tula
17:00
FK Tyumen
vs.
FK Kamas Nabereschnyje Tschelny
17:00
FK Gazowik Orenburg
vs.
FC Zenit St Petersburg II
18:00
Torpedo Armawir
vs.
FK Tosno
18:30
FK Schinnik Jaroslawl
vs.
FC Radian Baikal Irkutsk
19:00
FC Sokol Saratow
vs.
Wolga Nizhny Novgorod
20:00
FK Wolgar-Gasprom Astrachan
vs.
Fackel Woronesch
12:30
Yorkshire
vs.
Leicestershire
16:00
Northamptonshire
vs.
Somerset
12:30
Carreno-Busta, Pablo
vs.
Delbonis, Federico
14:00
Schwartzman, Diego Sebastian
vs.
Ramos, Albert
15:10
De Schepper, Kenny
vs.
Mathieu, Paul-Henri
15:20
Novak, Dennis
vs.
Bedene, Aljaz
16:30
Giraldo, Santiago
vs.
Dutra Silva, Rogerio
13:30
Seoul E-Land FC
vs.
FC Anyang
14:30
Wacker/Lohmann (GER)
vs.
Beeler/Strasser (SUI)
14:30
Balestier Khalsa FC
vs.
Home United FC
15:00
Harimau Muda B
vs.
Young Lions
15:00
Fortuna Düsseldorf II
vs.
Borussia Dortmund II
15:00
FC Sofapaka
vs.
FC Nairobi City Stars
15:00
NSI Runavik
vs.
IF Fuglajordur
19:00
FC Spartak Moscow
vs.
FK Rubin Kasan
20:30
Al-Zamalek
vs.
Wadi Degla SC
15:00
HK Dinamo Riga
vs.
HC Witjas Tschechow
16:00
Team TVIS Holstebro
vs.
Lemvig Handbold
16:00
Volga Olimpiets
vs.
FK Wolga Uljanowsk
17:30
FK Lada Togliatti
vs.
Zenit Izhevsk
18:00
Dynamo Kirow
vs.
FK Nosta Nowotroizk
18:00
Neftek. Nizhnekamsk
vs.
FK Tscheljabinsk
18:00
Khimik Dzerzhinsk
vs.
Syzran-2003
17:00
Chertanovo
vs.
FC Swesda Rjasan
18:00
Zenit Penza
vs.
FC Torpedo Moskau
18:30
FK Avangard Kursk
vs.
Rusichi Orel
18:30
FK Dynamo Brjansk
vs.
Arsenal-2
17:00
FC Ararat Yerevan 2
vs.
FC ULISSES YEREVAN 2
17:00
FC Banants Yerevan 2
vs.
FC Mika 2
18:00
BFC Daugava Daugavpils
vs.
FS Metta/LU
18:00
NK Travnik
vs.
FK Sarajevo
18:00
Shamrock Rovers FC
vs.
Saint Patrick´s Athletic FC
19:00
Galway FC
vs.
Dundalk FC
18:30
Atlantis FC
vs.
FC Honka
18:30
FC Kooteepee
vs.
Vaasa PS
19:00
Korona Kielce SA
vs.
Ruch Chorzow
19:00
JK Sillamäe Kalev
vs.
FC Flora Tallinn
19:30
Ostsiden
vs.
Krakeroy
19:30
FC Wacker Innsbruck
vs.
LASK Linz
20:00
Syrianska IF Kerburan
vs.
Strömsbergs IF
20:00
Ronnskar Railcare IF
vs.
Infjärdens SK
20:00
Lyngbo
vs.
Arna-Bjornar
20:00
Vardeneset
vs.
Kopervik
20:00
Gunnilse IS
vs.
Hestrafors IF
20:00
IFK Falköping FF
vs.
Vara SK
20:00
IFK Trelleborg
vs.
Veberöds AIF
20:00
Ranheim IL
vs.
Sogndal IL
20:00
SK Brann
vs.
Levanger
20:00
IFK Skovde FK
vs.
Tibro Aik
20:00
IF Heimer
vs.
IFK Uddevalla
20:00
FC Nordsjälland
vs.
Aalborg BK
20:00
FC Linkoping City
vs.
Vimmerby IF
20:00
IF Sylvia
vs.
AFK Linkoping
20:05
GIF Sundsvall
vs.
Hammarby IF
20:07
Toronto Blue Jays
vs.
Minnesota Twins
20:30
Vallentuna BK
vs.
FOC Farsta
20:30
Dagenham & Redbridge
vs.
Crystal Palace
21:30
Northwood FC
vs.
Barnet FC
21:30
Stalybridge Celtic
vs.
Huddersfield Town U21
21:45
Bradford Park Avenue
vs.
Derby County
21:45
Worksop Town
vs.
Boston United
20:30
Buvik
vs.
Kil/Hemne
20:30
Mjällby AIF
vs.
Gais
20:45
FC Winterthur
vs.
FC Wohlen
21:00
Liteks Lovech
vs.
PFC Montana 1921
21:00
Dinamo Bukarest
vs.
ACS Poli Timisoara
21:00
Lyngdal
vs.
Express IL
21:00
Deportivo Riestra
vs.
Sportivo Italiano
21:30
Deportivo Merlo
vs.
Club Atletico Atlanta
21:15
Alianza Atletico
vs.
Universidad San Martin
23:30
UTC De Cajamarca
vs.
Juan Aurich de Chiclayo
21:15
RB Leipzig
vs.
SpVgg Greuther Fürth
21:30
AS Nancy Lorraine
vs.
Tours FC

Top competitions

Stats