20 Oktober, Montag
13:00
Omskie Yastreby
vs.
Tyumenskiy Legion
Live
14:00
Sibirskie Snaipery
vs.
Mamonty Yugry Khanty Mansiysk
Live
17:30
Irbis Kazan
vs.
Stalnye Lisy
17:30
HK Chelny
vs.
Belye Medvedi
16:00
HK Traktor Tscheljabinsk
vs.
KHL Medveščak Zagreb
16:30
HK Jugra Chanty-Mansijsk
vs.
Slovan Bratislava
18:00
Neftechimik Nischnekamsk
vs.
Atlant Moskau
18:30
Lada Togliatti
vs.
HK Dinamo Minsk
18:00
Dizel Penza
vs.
Bars Kazan
18:30
HC Motor Ceske Budejovice
vs.
HC Horacka Slavia Trebic
20:00
VIK Västeras HK
vs.
Södertälje SK
20:45
ZSC Lions
vs.
EHC Kloten Flyers
21 Oktober, Dienstag
04:30
Edmonton Oilers
vs.
Tampa Bay Lightning
11:00
Amur Chabarowsk
vs.
Lokomotive Jaroslawl
12:00
Admiral Vladivostok
vs.
HC Witjas Tschechow
15:00
Metallurg Nowokusnezk
vs.
HC Dynamo Moskau
15:00
Sibir Nowosibirsk
vs.
HC Sochi
18:00
Torpedo N. Nowgorod
vs.
Awtomobilist Jekaterinburg
18:00
Severstal Tscherepowez
vs.
Mettallurg Magnitogorsk
18:30
ZSKA Moskau
vs.
AK Bars Kasan
18:30
SKA St. Petersburg
vs.
HK Barys Astana
18:30
Jokerit Helsinki
vs.
HK Awangard Omsk
19:30
HK Dinamo Riga
vs.
Salawat Julajew Ufa
18:00
HC Vitkovice
vs.
HC Litvinov
18:30
HC 05 Banska Bystrica
vs.
Dukla Trencin
18:30
HK Orange 20
vs.
HC Kosice
19:00
HC Liberec
vs.
HC Plzen
18:30
Kalpa Hockey
vs.
HIFK Hockey
18:30
Kärpät Oulu
vs.
Ilves Tampere
18:30
Ässät Pori
vs.
Espoo Blues
18:30
JYP Jyväskylä
vs.
Turku PS
18:30
Vaasan Sport
vs.
Tappara Tampere
18:30
Rauma Lukko
vs.
Pelicans Lahti
20:00
Rodovre Mighty Bulls
vs.
Sonderjyske Ishockey
20:00
Brynäs IF
vs.
Skelleftea AIK
20:00
Växjö Lakers HC
vs.
Linköpings HC
20:00
HV 71
vs.
Leksands IF
20:30
Hamburg Freezers
vs.
Augsburger Panther
20:45
Geneve Servette HC
vs.
HC Fribourg Gotteron
20:45
Rapperswil Jona Lakers
vs.
EHC Biel
20:45
Lausanne HC
vs.
EV Zug
20:45
SC Bern
vs.
HC Lugano
20:45
HC Davos
vs.
HC Ambri Piotta
21:00
EHC Visp
vs.
SCL Tigers
21:00
GCK Lions
vs.
HC Red Ice Martigny Verbier
21:00
EHC Olten
vs.
HC La Chaux-de-Fonds
21:00
HC Ajoie
vs.
HC Thurgau
22 Oktober, Mittwoch
16:00
HK Traktor Tscheljabinsk
vs.
HK Dinamo Minsk
16:30
HK Jugra Chanty-Mansijsk
vs.
Atlant Moskau
17:00
Lada Togliatti
vs.
KHL Medveščak Zagreb
18:00
Neftechimik Nischnekamsk
vs.
Slovan Bratislava
18:30
HPK Hämeenlinna
vs.
Saipa Lappeenranta
20:00
Lulea HF
vs.
Orebro HK
20:00
Modo Hockey
vs.
Färjestads BK
20:00
Djurgardens IF
vs.
Frölunda HC
20:30
ERC Ingolstadt
vs.
Wolfsburg Grizzly Adams
23 Oktober, Donnerstag
20:00
Skelleftea AIK
vs.
HV 71
20:00
Leksands IF
vs.
Växjö Lakers HC
20:00
Linköpings HC
vs.
Brynäs IF
20:15
HDD Olimpija Ljubljana
vs.
HCB Südtirol
20:15
EC Graz 99ers
vs.
EC VSV
24 Oktober, Freitag
21:00
HC La Chaux-de-Fonds
vs.
SC Langenthal
21:00
HC Red Ice Martigny Verbier
vs.
SCL Tigers
21:00
HC Thurgau
vs.
GCK Lions
21:00
EHC Olten
vs.
EHC Visp
26 Oktober, Sonntag
18:30
HC Ajoie
vs.
EHC Olten
18:30
SC Langenthal
vs.
HC Red Ice Martigny Verbier
18:45
EHC Visp
vs.
HC La Chaux-de-Fonds
19:15
SCL Tigers
vs.
HC Thurgau

Top competitions

Stats